9 روش سریع برای بهبود سرعت بارگذاری صفحهکاربران امروزی انتظار دارند که یک وب سایت به سرعت بارگذاری شود و آنهایی که این کار را انجام نمی دهند احتمالاً پیامدهای منفی را در نتیجه تجربه خواهند کرد. گروه آبردین تحقیقاتی را انجام داد که نشان داد تاخیر یک ثانیه‌ای در زمان بارگذاری صفحه، 11 درصد بازدید کمتر از صفحه، 16 درصد کاهش در رضایت مشتری و 7 درصد کاهش در تبدیل را به همراه دارد. گوگل همچنین نشان داده است که سرعت بارگذاری سایت یکی از سیگنال هایی است که الگوریتم آن برای رتبه بندی صفحات استفاده می کند.

از آنجایی که وب سایت ها همچنان به تکامل خود ادامه می دهند و بسیار پیچیده تر و پر محتوا می شوند، مهم است که مطمئن شوید وب سایت شما به گونه ای تنظیم شده است که سرعت بارگذاری صفحه را تا حد امکان کاهش دهد. و در حالی که عوامل متعددی بر سرعت بارگذاری صفحه تأثیر می‌گذارند - که بسیاری از آنها به کمک یک شریک توسعه وب ماهر نیاز دارند - چند ترفند قابل اجرا وجود دارد که می‌تواند تأثیر قابل توجهی در کاهش سرعت بارگذاری صفحه داشته باشد.

1. تصاویر و ویدئو را بهینه کنید
برخی از بزرگ‌ترین عواملی که باعث افزایش زمان بارگذاری صفحه وب شما می‌شوند، تصاویر و ویدیو هستند، زیرا بخش قابل توجهی از اندازه کلی صفحه را اشغال می‌کنند. و دو عامل متمایز مربوط به تصاویر و ویدیو وجود دارد: اندازه هر دارایی جداگانه و تعداد کل دارایی‌هایی که در هر صفحه معین بارگذاری می‌شوند. پرداختن به هر دوی این عوامل بسیار مهم است.

اندازه فایل تمام دارایی های رسانه را کاهش دهید

اندازه تصاویر خود را به طور مناسب اندازه گیری کنید - ما اغلب دیده ایم که مشتریان اشتباه می کنند که تصاویر 12 مگاپیکسلی را بدون تغییر اندازه اول بارگذاری می کنند. اگر تصویری با عرض 6000 پیکسل قرار است با 500 پیکسل نمایش داده شود، آپلود نکنید. در حالی که شبکیه چشم (2x) مورد توجه قرار می گیرد، مطمئن شوید که اندازه عکس ها مطابق با پارامترهای طرح است.
در صورت امکان از JPG استفاده کنید - JPG یک فرمت تصویر فشرده است که یکپارچگی تصویر را بدون اتلاف فضای غیر ضروری حفظ می کند. بنابراین برای اکثریت قریب به اتفاق برنامه ها، JPG ترجیح داده می شود. فقط زمانی باید از PNG استفاده کنید که شفافیت لازم باشد. به طور کلی از TIFF و BMP استفاده نکنید.
فشرده سازی همه عکس ها - حتی عکس هایی که اندازه مناسبی داشته اند همچنان فایل های بزرگتری از آنچه که باید باشند خواهند بود. مطمئن شوید که همه عکس‌ها فشرده شده‌اند، زیرا فشرده‌سازی می‌تواند اندازه فایل را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، بدون اینکه به شدت کیفیت تصویر را به خطر بیندازد. در سطح پایه، می‌توانید از فتوشاپ (یا ابزار تصویر دیگری) با استفاده از گزینه «ذخیره برای وب» صادر کنید. ما از طرفداران بزرگ Imagify به دلیل ادغام یکپارچه آن با وردپرس هستیم. همچنین بسیاری از ابزارهای فشرده سازی تصویر به صورت آنلاین موجود است که می توانید از آنها نیز استفاده کنید.
فشرده سازی تمام ویدیوها – ویدیو – به خصوص ویدیوی با کیفیت بالا – این پتانسیل را دارد که سرعت بالایی داشته باشد. مطمئن شوید که هر ویدیو را با جانبلاغی استفاده از ابزار فشرده سازی ویدیو مانند Handbrake فشرده کنید .
جاسازی با استفاده از پلتفرم میزبانی ویدیوی شخص ثالث – همچنین ایده خوبی است که ویدیو را با استفاده از یک پلتفرم میزبانی ویدیوی شخص ثالث مانند Vimeo یا Wistia جاسازی کنید تا تأثیر آن بر پهنای باند سرور میزبان شما کاهش یابد.
تعداد کل دارایی ها را در هر صفحه محدود کنید

به خاطر داشته باشید که هر چه تعداد تصاویر و ویدیوهای بیشتری در هر صفحه قرار دهید، زمان بیشتری برای بارگذاری آن خواهد داشت. مهم است که از اندازه کلی دارایی های هر صفحه آگاه باشید. ویژگی‌های وب‌سایت مانند لغزنده (یا چرخ فلک)، ویدیوهای پس‌زمینه، تصاویر بزرگ و بافت‌های پس‌زمینه ممکن است به وب‌سایت علاقه‌مند شوند، اما سرعت بارگذاری صفحه را نیز افزایش می‌دهند. سعی کنید تعادل سالمی بین زیبایی بصری و تجربه کاربر پیدا کنید.

2. از یک پلاگین کش و سرعت صفحه استفاده کنید
عوامل زیادی وجود دارد که بر سرعت بارگذاری صفحه وب سایت تأثیر می گذارد، اما بسیاری از آنها به سادگی فراتر از تخصص یک بازاریاب معمولی هستند. خوشبختانه، افزونه‌ها یا ماژول‌های مفید زیادی (بسته به CMS شما) وجود دارد که می‌توانند در بلند کردن سنگین فنی کمک کنند. کش کردن صفحه راه دیگری برای کمک به بهبود زمان بارگذاری صفحه شما است. صفحات ذخیره شده در حافظه پنهان به عنوان نسخه های HTML ایستا از یک صفحه خاص ارائه می شوند تا از درخواست های وقت گیر در پایگاه داده وب سایت شما جلوگیری شود. یک صفحه وب ذخیره شده در حافظه پنهان بسیار سریعتر بارگیری می شود - در حالی که بار سرور را تا 80٪ کاهش می دهد. کاربران وردپرس به راحتی می‌توانند یکی از افزونه‌های محبوب ذخیره‌سازی صفحه مانند W3 Total Cache را نصب کنند.

یک راه‌حل قوی برای سرعت صفحه برای وب‌سایت‌های وردپرس مانند WP Rocket نه تنها می‌تواند کش کردن صفحه (جایگزین نیاز به افزونه‌ای مانند W3 Total Cache) را انجام دهد، بلکه می‌تواند روش‌های بهینه‌سازی سرعت صفحه دیگر مانند:

فعال کردن کش مرورگر
LazyLoading تصاویر و ویدیو
کوچک کردن منابع (HTML، CSS، JS)
حذف رشته های پرس و جو از منابع استاتیک
ترکیب فایل ها (فونت های گوگل، CSS، JS)
بهینه سازی پایگاه داده
بارگیری فایل های CSS به صورت ناهمزمان
بارگیری فایل های JS به تعویق افتاد
توجه: در حالی که گزینه های زیادی در راه حل های سرعت صفحه مانند WP Rocket وجود دارد، توجه داشته باشید که خطرات احتمالی وجود دارد. در صورت مشاهده موارد شکسته بصری در وب سایت خود، گزینه ها را غیرفعال کنید.

3. بسته میزبانی وب خود را ارتقا دهید
کیفیت بسته میزبانی وب شما می تواند تأثیر قابل توجهی بر سرعت بارگذاری صفحه وب سایت شما داشته باشد - چه مثبت و چه منفی. به خصوص برای وب سایت های بزرگتر و با منابع فشرده تر و وب سایت هایی که ترافیک زیادی ایجاد می کنند. در حالی که استفاده از یک پلت فرم میزبانی ارزان، اشتراکی (یا شبکه ای) می تواند وسوسه انگیز باشد، سرمایه گذاری در یک پلت فرم میزبانی وب VPS با عملکرد بالا، مدیریت شده یا اختصاصی باید در اولویت باشد. این بسته‌ها اغلب از پشته‌های فناوری بسیار سریع‌تر و همچنین دارای منابع اختصاصی و مجموعه‌ای از گزینه‌های مهم برای تنظیم دقیق سرور شما استفاده می‌کنند.

سایر نکات برای افزایش سرعت وب سایت
همانطور که قبلاً گفته شد، عوامل بسیار زیادی وجود دارد که بر سرعت بارگذاری صفحه وب سایت شما تأثیر می گذارد. در حالی که برخی در کنترل شما هستند، بسیاری از آنها به تخصص و کمک یک شریک توسعه وب نیاز دارند. در اینجا چندین نکته دیگر برای بهبود سرعت بارگذاری صفحه وب سایت شما وجود دارد:

درخواست های HTTP را به حداقل برسانید - این به سختی توسعه وب می شود، اما کاهش تعداد کل قطعات صفحه وب (مانند تصاویر، اسکریپت ها و غیره) که باید بارگذاری شوند، می تواند زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهد.
فشرده سازی Gzip را فعال کنید - Gzip صفحات وب و شیوه نامه های شما را قبل از ارسال آنها به مرورگر فشرده می کند. این باعث می شود تا اندازه صفحه تا 70٪ کاهش یابد که همچنین می تواند زمان انتقال را به شدت کاهش دهد.
از CDN (شبکه تحویل محتوا) استفاده کنید – استفاده از CDN می تواند سرعت سایت شما را با میزبانی فایل های وب سایت در شبکه بزرگی از سرورها در سراسر جهان بهبود بخشد. این به کاربران امکان می دهد فایل ها را از سرورهایی که نزدیک به آنها هستند دانلود کنند و گسترش پهنای باند زمان بارگذاری صفحه را کاهش می دهد.
تنظیمات سرور را پیکربندی کنید - نرم افزار سرور (مانند آپاچی) خارج از جعبه همیشه به اندازه کافی برای عملکرد مطلوب وب سایت پیکربندی نشده است. با ارائه دهنده هاست خود در مورد بهترین روش تنظیم عملکرد ​​سرور خود برای وب سایت و سیستم مدیریت محتوای خود (CMS) مشورت کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *